Určite si si neraz povedal, dnes mám deň pod psa! Prečo sa nemôžem každý deň cítiť dobre? Chcem mať každý deň dobrú náladu! Aké by to bolo žiť život bez prekážok? Bez negatívnych pocitov? Prepadol si už niekedy v minulosti pochybnostiam a tie ťa odklonili z tvojej cesty? Realita je žiaľ taká, že na našej planéte neexistuje človek, ktorý sa stále cíti len skvele. Neexistuje ani živá bytosť, ktorá je šťastná každý deň svojho života. Všetci sa občas cítime pod psa. Cítime sa na dne. Každému z nás z času na čas niečo nevychádza tak, ako chceme. A tak sa stáva, že sa občas stratíme v príkazoch, odporúčaniach, povinnostiach… toto musíš,  toto nemôžeš, toto nezvládneš… a zídeme zo svojej cesty. Je to prirodzené. Stane sa to azda každému. Podstatný rozdiel je ale v tom, že niektorí z nás zostanú navždy stratení a ani si neuvedomia, že už nekráčajú „tým želaným smerom“. A iní sa zase vždy čo najrýchlejšie vrátia späť na cestu, po ktorej kráčali. A to je dôležité.

Zdroj: www.pixabay.com

“Hlavnou príčinou tvojho stavu nikdy nie je konkrétna situácia, ale tvoja reakcia na ňu.“  

Či už zostaneme ležať na zemi alebo sa zdvihneme a budeme na sebe makať ďalej, je to voľba. Voľba začína v našej mysli. Naša realita nie je to, čo sa stalo, ale ako vnímame to, čo sa stalo.

„Zmeňte myšlienky, a zmeníte svoj život“

Ako sa vždy vrátiť naspäť, nech už sme zišli zo svojej cesty v ktoromkoľvek štádiu?

Napíš si svoj dôvod PREČO.

Keď poznáš tvoj dôvod prečo, nepotrebuješ externých motivátorov. Prečo musíš robiť to, čo robíš? Prečo musíš uspieť? Prečo musíš byť zdravý? Prečo sa musíš rozvíjať, dávať pozitívny príklad? Prečo musíš zarábať peniaze? Prečo máš zmeniť svoj postoj, posilniť svoje vzťahy? Pre koho to robíš? Prečo musíš naďalej bojovať? Existuje dôvod a keď ten dôvod nájdeš, zapáli oheň pod všetkým, čo robíš. Dôvod, ktorý ťa zobudí skoro ráno a večer ti nebude dať spať. Inšpiruje ťa k tomu, aby si bojoval usilovnejšie a dlhšie, aby si vyskúšal nové spôsoby, ako sa nikdy nevzdávať. Stále sa budú vyskytovať ťažké chvíle, ale ty v tých negatívnych pocitoch a stavoch nezostaneš. Nájdi ten dôvod.

Musíš vedieť, kam chceš ísť

Ciele sú dôležité, pretože jasne definujú, kam sa chceme vydať a udržia nás na dobrej ceste. Ak máš cieľ, je oveľa pravdepodobnejšie, že budeš žiť úspešný a naplnený život. Bez cieľa nie je cesta. Tu je niekoľko tajomstiev pri stanovovaní cieľov:

  1. Popíš čo najdetailnejšie to, čo chceš. Ak chceš viac peňazí, napíš presne koľko peňazí by to malo byť. Ak je tvoj cieľ schudnúť, tak nepíš, že chceš mať krajšie a vyšportované telo. Napíš presnú hmotnosť  alebo miery  telesného tuku aké chceš  dosiahnuť.
  2. Urči presný termín, kedy cieľ chceš dosiahnuť. Napríklad, do 31. decembra 2021 zarobím stotisíc eur. Do 30. júna 2021 znížim svoju hmotnosť na 80 kg. Nakoniec si naplánuj, ako tento cieľ dosiahneš. Do 31. decembra 2021 zarobím stotisíc eur ročne tým, že budem robiť X, preto sa budem musieť naučiť Y a dokončiť Z. Tým, že si vyjasníš cieľ, čo-ako-kedy chceš dosiahnuť, získaš jednoznačný smerovník, ktorý ťa udrží na tvojej ceste. Kľúčom je, aby to pre teba bolo zmysluplné. Ako príklad sme uviedli peniaze, ale tvoje ciele by sa nikdy nemali sústrediť na peniaze, pokiaľ tento cieľ peňazí nie je spojený s vyššou hodnotou, ktorú nám majú peniaze naplniť. To môže byť zdravie, šťastie, radosť, láska, rodina alebo vec, ktorá má väčšiu hodnotu ako peniaze.

Zdroj: www.pixabay.com

Športuj

Je dávno a mnohokrát dokázané, že  fyzické cvičenie môže znížiť depresiu, stres a uvoľniť endorfíny alebo „šťastné“ chemikálie z tvojho mozgu. Takže, keď nabudúce stratíš svoju cestu, choď do posilňovne, zabehaj si, spoť sa, uvoľni napätie pozitívnym spôsobom. Rob to pokojne aj každý deň a neustále posúvaj svoju fyzickú výkonnosť. Tvoja fyziológia a držanie tela má tiež veľa spoločného s tým, ako sa cítiš. Budeš sa cítiť veľmi odlišne, keď stojíš s vystretými pleciami, vystretou bradou a širokým úsmevom na tvári, ako keby si bol zhrbený s pohľadom nadol a zamračený. Všimni si ten rozdiel a zapamätaj si aké to je, keď sa cítiš „naprd“. Zrejme máš sklesnuté držanie tela, spadnuté kútiky, oči smerujú nižšie, zvesené plecia nadol. Uvedom si to. Ak sa necítiš práve najlepšie, vystri sa daj signál mozgu, nech tvoj stav začne zlepšovať.  Naštuduj si k tomu viac a urob zásah vždy, keď to bude potrebné. Nečakaj kým ten negatívny stav pominie sám od seba.

Chcem byť informovaný o najnovších článkoch

Vyživuj svoju myseľ silnými a pozitívnymi myšlienkami

Vyživuj svoju myseľ podobne ako kŕmiš svoje telo,  tými najlepšími a najzdravšími zdrojmi. Konzumuj čo najviac pozitívnych, transformačných materiálov pre svoj rozvoj.  Či už sú to knihy, audio, video, mentoring, je to jedno. Ak kŕmiš svoju myseľ silným obsahom so železnou pravidelnosťou, je veľmi nepravdepodobné, že sa stratíš zo svojej cesty. Negatívne správy. Malicherné  konflikty. Porovnávanie sa s ostatnými. Určite sa ti už stalo, že si povedal dosť, stačí a prepol kanál, pretože si tie správy viac nemohol počúvať.  Ak si ešte stále neprišiel na svoje poslanie na tejto planéte, hľadaj svoju cestu tým, že začneš robiť to, čo iní ľudia nerobia: nastúp na cestu osobnostného rozvoja. Buď zvedavý a otvorený, rozvíjaj sa vo všetkých oblastiach svojho života. Opýtaj sa sám seba, čo by si rád zlepšil vo svojom živote, ktoré svoje schopnosti alebo vlastnosti a potom vyhľadaj najlepších mentorov so zručnosťami v týchto témach. Svoju myseľ môžeš ohromne vyživiť aj vnútorne, pomocou vďačnosti. Na Zemi nie je silnejšia sila ako vďačnosť a keď ju skutočne cítiš hlboko vo svojom vnútri a si vďačný za každý ďalší deň, máš vyhraté.

Zdroj: www.pixabay.com

Pochop, že život je krátky.

A to nemá byť strašenie. Ide o hlboké pochopenie toho, že tu na Zemi máme obmedzený čas . Tento krátky moment ľudskej skúsenosti získaš iba raz a toto uvedomenie môže byť jedným z najúčinnejších spôsobov, ako prestať mrhať so svojím časom . Využi ho naplno. Každú minútu, každý deň. Nie je to recept na bezohľadnosť alebo šialenstvo. Je to uvedomenie si, že na väčšine vecí, ktoré nás často stresujú, nakoniec vôbec nezáleží. Tento poznatok uľahčuje takmer každý problém. Nechaj to odísť a zameraj sa na robenie tých vecí, ktoré dokážeš ovplyvniť a môžu ťa posúvať vpred.

Nasleduj svoje vášne. Obklop sa skvelými ľuďmi. Buď prínosom pre ľudí vo svojom okolí a pomáhaj robiť túto planétu lepším miestom na život.  Využi svoj čas čo najlepšie. Opýtaj sa sám seba, ako chcem, aby si ma ľudia pamätali? Ako sa môžem správať dnes a každý ďalší deň, aby som to dosiahol?

Máš v sebe všetky potrebné zdroje na to, aby sa jedného dňa tvoje sny stali realitou. Ak tomu skutočne uveríš a osvojíš si stratégie, ktoré jednoducho fungujú a ktoré pomohli iným ľuďom dosiahnuť podobné ciele, dokážeš to tiež.

Ak sa ti tento článok páčil, ďakujeme ti za jeho zdieľanie.