Január nového roka je takmer za nami a verím tomu, že väčšine ľudí sa veľmi ťažko rozbiehalo po vianočných sviatkoch. A niektorí už možno aj zabudli, že nejaké sviatky boli. Zaleží na tom, ako vstúpili do nového roka a čo v tomto roku plánujú dosiahnuť.

Dali ste si novoročné predsavzatia, alebo sa pomalým tempom veziete na vlnách monotónneho života minulého roka? Začiatky bývajú zložité a ťažko zvládnuteľné, nakoľko sme vystavení neistote a novým výzvam. Existuje nekonečne veľa spôsobov ako začať, ale aj nekonečne veľa spôsobov ako skončiť. Máme k dispozícii nespočetne veľa možností, z ktorých si môžeme vyberať. A podľa toho, čo si vyberieme, sa môže náš život významne zmeniť.

Je to iba naše rozhodnutie, či náš život bude smerovať k lepšiemu alebo k horšiemu.

Niet sa čomu čudovať, že po predvianočných pretekoch za tým, aby bolo všetko perfektné, máme chuť akurát tak si ľahnúť a čakať, kým príde inšpirácia sama od seba. No čo keby sme sa dali tomuto „levitovaniu vo vzduchoprázdne“ na odpor a pozerali sa na nový začiatok ako na príležitosť dostať zo seba maximum? Čelíme novému roku výziev, lekcií a príležitostí. Aký stupeň dôležitosti im priradíme, bude formovať náš celý nový rok.

Máme schopnosť veriť a dokonca vytvárať si dojmy z okolia, ktoré je okolo nás. To, ako sa pozeráme na náš život vytvára to, čo naozaj zažívame a ako reagujeme na to, čo sa nám deje. Môžeme si vytvoriť naše vlastné vnímanie života, aby sme mohli zo seba a z našich činov získať  lepší pocit.

Zdroj: www.envato.com

Chcem byť informovaný o najnovších článkoch

Tento nový rok môže byť iný, ak sa rozhodneš, že to tak chceš.

Keď sa raz rozhodneš, je potrebné tomu venovať svoje celé úsilie a nájsť cesty ako urobiť svoj život iným. Ak si hovoríš, že tvoj minulý rok bol úspešný, urob tento nový rok ešte úspešnejším! Keď si uvedomíš, že môžeš dosiahnuť viac, pusti sa do toho a začni konať.

Ako dosiahneme to, po čom túžime:

  1. Stanov si nové CIELE, stačia 2-3 veľké ročné ciele (napr. schudnúť, naučiť sa cudzí jazyk, získať lepšiu prácu)
  2. Rozdeľ si každý veľký cieľ na malé, MERATEĽNÉ ciele, napríklad koľko času tomu budeš venovať týždenne, ako a kedy presne.
  3. Vytvor si HARMONOGRAM tvojho bežného dňa
  4. PUSTI SA DO AKCIE! Na začiatku to pôjde ako v lete na saniach ale už po 2-3 týždňoch uvidíš veľké pokroky.
  5. Začni si viesť ZÁPISNÍK o tvojich úspechoch (napr. diár) a pocitoch, kľudne pridaj foto/video dokumentáciu k tvojim úspechom.
  6. Každé ráno si PRIPOMÍNAJ, že nikto a nič z tvojho okolia ťa nezastaví a dokážeš všetko čo si si naplánoval.
  7. Každý večer si dopraj chvíľku na PREDSTAVY, že už si v cieli a všetky ciele si dosiahol, predstavuj si svoje pocity, vzhľad, či vystupovanie.
  8. Nikto nie je dokonalý, krátkodobé zlyhanie neznamená, že svoj cieľ nedosiahneš. NEVZDÁVAJ SA A BOJUJ!

Extrémne dôležitým krokom v procese dosahovania cieľov je začať konať a hľadať spôsoby a cesty, ako sa k stanoveným cieľom dopracujem. Ak nezačneme konať, len ťažko sa dopracujeme k tomu, že budeme zbierať ovocie z nášho snaženia. Plánovaním sa celý proces len začína, žiaľ u väčšiny ľudí aj končí. Treba si tiež uvedomiť, že táto nová cesta nebude vždy posiata ružami. Každý náš krok nás niekam privedie, budú nás stretávať rôzne výzvy, čo ovplyvní aj naše konanie. Nové veci sa nedajú dosiahnuť rovnakými rozhodnutiami z minulosti. Je dokázané, že ak budeme robiť všetko ako doteraz, budeme dosahovať rovnaké výsledky. Dosiahnuť želané výsledky bude vždy možné len prekonaním množstva malých krokov. Schudnúť 20 kg sa nedá za týždeň, je to výsledok dôslednej životosprávy, primeraného príjmu zdravej stravy spojenej s pravidelným pohybom. Ak ste doteraz trávili voľný čas v spoločnosti televíznych programov a čipsov, orieškov, či sladkostí, výsledok Vašej práce vidíte pri pohľade do zrkadla, či na displej váhy.

Ak chceme niečo vo svojom živote zmeniť, musíme začať robiť veci inak.

Sme predurčení k tomu, aby sme zažívali nové veci, ktoré nám pomáhajú sa rozvíjať. Urobiť niečo nové je to, čo úspešní ľudia robia pravidelne. Šťastní ľudia riešia svoje výzvy a problémy a sú ochotní podstúpiť nevyhnutné riziko, vystúpiť zo svojej komfortnej zóny. A aj keď sa stretnete niekedy s neúspechom (možno často), nevzdávajte to a skúšajte nové cesty, spôsoby a metódy ako sa dostanete k cieľom, s ktorými budete spokojní. Inšpirujte sa ľudmi, ktorí už dosiahli to, o čom Vy momentálne len potichu snívate. Je to ten najľahší spôsob ako niečo dosiahnuť, inšpirujte sa tými, ktorí už po Vašej ceste prešli, je to overené a funguje to. Nevymýšľajte koleso a robte veci, ktoré dlhodobo fungujú a sú overené praxou.

Zdroj: www.envato.com

Nezáleží ako si žil svoj život doteraz, že si nikdy predtým neriskoval, neskúšal veci dovtedy, kým sa ti nepodarili. Vždy môžeš začať od nuly. A možno tento začiatok roka je ten moment. Možno sa stretneš s názormi ľudí v tvojom okolí, ktoré nebudú zapadať do tvojich plánov. Možno sa budeš musieť vzdať niektorých priateľstiev, aby si nedovolil týmto ľuďom zmariť tvoje úsilie. Možno sa budeš musieť vzdať aj niektorých vecí, ktoré boli doteraz pre teba pohodlné a dávali ti pocit bezpečia… No nezabúdaj, že nový život nezískaš rovnakým prístupom, ktorý si poznal doteraz. Keď ale nazbieraš odvahu vystúpiť zo svojej komfortnej zóny a dokážeš „zaťať zuby“ ísť proti svojim zlozvykom, privedie ťa táto cesta k lepšiemu životu.

Usporiadanie, preplánovanie, robenie chýb, z ktorých sa poučíme, mať chvíle iba pre seba, učiť sa nové veci, vyhýbať sa rozptýleniam, zameriavať pozornosť na to, čo je pre mňa dôležité, sú najdôležitejšie veci, ktoré je potrebné robiť v tomto možno trochu chaotickom procese tvojej premeny. Môže byť pre teba desivé robiť tieto nové veci, no ak sa nedáš spútať prípadnými zlyhaniami a vytrváš v akcii a nie len v chcení, ciele, ktoré si si stanovil budú bližšie ako si myslíš.

Chcem byť informovaný o najnovších článkoch