Veľmi dlho som rozmýšľal nad tým, či je vhodné zverejňovať niečo, do čoho sme investovali obrovské kvantum vlastného času a energie. Najskôr som sa obával, že sa hromadne začne kopírovať naše know-how. Čím viac som nad tým uvažoval, tým sa mi to zdalo menej pravdepodobné a preto som sa definitívne rozhodol, že ideme s kožou na trh. Táto investičná stratégia dokázala investorom počas posledných dekád zarobiť tisícky percent. Robia to tí najbohatší a vďaka tomu bohatnú ešte viac. Ako to dokázali? Je to možné dosiahnuť aj v budúcnosti? Ak Vás to zaujíma a prípadne chcete byť súčasťou našich budúcich investičných úspechov, rozhodne čítajte ďalej.

 

Ako sa začala rodiť naša investičná  stratégia?

 

Finančné krízy sú obrovskou príležitosťou pre investorov, aby zvýšili výnosnosť svojich investícií. Zároveň sú však obrovskou hrozbou pre tých investorov, ktorí investujú v nesprávny čas, slabo pripravení, alebo nedodržia svoj investičný horizont. Na vlastnej koži som si zažil obrovské prepady akciových trhov, cien nehnuteľností, krachy firiem a prepúšťanie zamestnancov, po čom nasledovali roky nedôvery vo finančné trhy, ako aj negatívne skúsenosti s finančným poradenstvom.

 

Zdroj: Envato.com

 

Napriek tomu sa nám počas posledných 10 rokov podarilo zvýšiť hodnotu nášho majetku o cca 1 000 %, čo nám dáva ročný priemerný výnos asi 27 %. Zrejme Vám to príde nereálne, ale skutočne je to tak a nie je to vôbec žiadna jadrová fyzika. V ďalšom texte Vám podrobne popíšem, ako sa aj Vy môžete dopracovať k tak vysokému rastu hodnoty Vášho majetku a tiež čo ma viedlo k tomu, aby som pomáhal nielen sebe, ale získané vedomosti a skúsenosti posunul všetkým, ktorí o to prejavia záujem.

 

Tajomstvo nášho úspechu je jednoduché:

 

Poctivé, nepretržité vzdelávanie a úprimná snaha pomáhať všetkým klientom v tom, aby dosiahli svoje životné ciele.

 

Čím sme si za tých 10 rokov prešli?

 

Akcie firiem boli začiatkom roku 2009 asi o polovicu lacnejšie, výpredaj s 50 % zľavou, no nekúp to! Ľudia predávali v strachu, že prídu aj o svoju druhú polovicu úspor. Na druhej strane však niekto kupoval za polovičnú cenu. Kupoval podiely vo firmách, ktoré ešte pred rokom boli označované za fantastické, bezproblémové, so skvelým dlhodobým biznisom. Ich biznis sa pritom vôbec nezmenil, boli to tie isté firmy, akurát im vplyvom krízy klesali objednávky a zisky.

 

Predstavte si, že potrebujete nakúpiť zeleninu na lečo. Tá zelenina je v podstate rovnaká počas celého roka, akurát že v lete stojí len zlomok toho, čo v zime. Robili ste doma niekedy lečo? Ak áno, tak mi zrejme dáte za pravdu, že výhodnejšie je robiť ho v lete, kedy si rovnaké suroviny nakúpite za maximálne polovičnú cenu v porovnaní so zimným obdobím. Rovnako je to s akciami firiem. Máme možnosť si ich občas kúpiť lacnejšie, pritom ide o rovnakú firmu s rovnako úspešným podnikaním. My to však robíme úplne naopak. Robíme začiatočnícke chyby, ktoré spôsobujú, že v investovaní nie sme úspešní. Preto sa mu buď vyhýbame principiálne, alebo hneď po prvom popálení sa.

 

Nehnuteľnosti stoja dnes o takmer polovicu viac, ako pred 5 rokmi

 

Nehnuteľnosti sú fantastickou investičnou príležitosťou, ktorá v dlhodobom horizonte dokáže investorom zarobiť podstatne viac, ako napríklad podielové, alebo ETF fondy. Predstavte si, že by ste pred piatimi rokmi kúpili byt za 100 000 €, ktorý ste hneď prenajali. Nájom Vám vykryl všetky výdavky, ako aj splátky hypotéky. Banka za Vás preplatila 100 % z kúpnej ceny, nájomcovia počas ďalších 5 rokov poslušne splácali všetky platby za energie, úrok hypotéky a samozrejme aj časť Vášho dlhu voči banke. Za 5 rokov za Vás splatili banke pokojne 15 000 €. Ak ste do zariadenia bytu investovali 5 000 € Vaša investícia má dnes 300 % pôvodnej hodnoty. A teraz BONUS! Ak sa Vám pošťastilo a dnes môžete predávať za vyššiu cenu ako ste kupovali, máte vyhraté! Na účte Vám po predaji nehnuteľnosti a splatení hypotéky zostane nielen 15 000 €, ale cinkne Vám tam ďalších 45 000 € ako rozdiel predajnej a kúpnej ceny. Samozrejme oslobodených od dane z predaja, keďže ste splnili zákonných 5 rokov vlastníctva nehnuteľnosti. Takže z Vašich 5 000 € ste za 5 rokov vyrobili 60 000 €. Preto si myslíme, že nehnuteľnosti by mali byť súčasťou každého dobre vyskladaného portfólia, nemusí pritom ísť o nehnuteľnosti na prenájom, stačí ak ich budete vlastniť.

 

 

Investujme len do toho, čomu aspoň sčasti rozumieme

 

V roku 2013 som mal možnosť investovať do niečoho, čomu som absolútne nerozumel. Jeden kolega prišiel s fantastickou možnosťou investovania do kryptomien, ktorú mu odporučil nejaký kamarátov kamarát. Vôbec som nevedel o čo ide, ale kolega vyzeral presvedčivo, tak som zainvestoval časť úspor, ktorú som si mohol dovoliť obetovať. Za 3 mesiace som zarobil cca 4 násobok pôvodného vkladu. Čítate dobre, 400 % ceny za 3 mesiace. Bol som pri zrode kryptomien, o ktorých v tom čase takmer nikto nič nevedel. Ako to dopadlo? Doinvestoval som ďalšie peniažky, ale krátko na to bublinka spľasla a mne zostalo asi len 10 % z mojej pôvodnej investície. Trvalo potom asi 3 roky, kým sa hodnota mojich kryptomien opäť dostala na výšku môjho vkladu. Potom ich cena opäť vystrelila hore vo veľmi krátkom čase, vtedy už o tom písali všetky média a o kryptomenách začali hovoriť aj chlapi v krčmách, či na stavbách. Ja som na kryptomenách zarobil veľmi málo, na druhej strane som sa veľmi veľa naučil.

 

Stačilo správne načasovanie a investori mohli dosiahnuť rozprávkové výnosy, o ktorých sa im na tradičných akciových trhoch ani len nesnívalo. Myslíte si, že kryptomeny boli obyčajnou bublinou, ktorá už praskla? Ak by ste do Bitcoinu investovali pred dvomi rokmi, aktuálna hodnota Vašej investície by bola 360 % vkladu. Ak by ste do toho išli pred tromi rokmi, dnes by ste si sedeli na 1280 % Vášho pôvodného vkladu. Ako to bude o rok, či o 5 rokov? To nikto s určitosťou nevie. Som však presvedčený, že potenciál na 5 až 10 násobok vkladu v ďalších rokoch tu jednoznačne je. Akurát, že tu máme tiež riziko, že hodnota kryptomien pôjde výrazne dole, ak by ich používanie vo svete hromadne zakázali, alebo niekto vymyslí niečo lepšie, či prelomí bezpečnosť technológie blockchainu.

 

Po raste vždy prichádza pokles a naopak

 

Zdroj: Envato.com

 

Rast na akciových trhoch bol v posledných rokoch poháňaný lacnými peniazmi, ktoré do trhov natlačili centrálne banky, aby tak pomohli udržať ekonomiku vo forme. Od roku 2009 zarobili akciové trhy investorom 250 %. História nám napovedá, že po výraznom raste prichádza spravidla výrazná korekcia, je to vždy len otázka času. Je dnes vhodná doba na investovanie do akcií? Investujete do akciových fondov, alebo to v krátkom čase plánujete? Ste pripravení, že indexové fondy v druhom dôchodkovom pilieri môžu v najbližších rokoch stratiť desiatky percent zo svojej súčasnej hodnoty? Ste ochotní čakať niekoľko rokov, kým sa hodnota Vašich úspor po prepade opäť dostane aspoň na súčasnú úroveň? Ja som to zažil v roku 2008 a rozhodne to nikomu neodporúčam.

 

Obyčajní ľudia prichádzajú o svoje úspory, či už investujú, alebo len sporia

 

Realita je bohužiaľ taká, že ochrániť svoje úspory dokážeme len tým, že budeme investovať. Ceny v obchodoch totiž rastú rýchlejšie, ako naše úroky na sporiacich účtoch, či termínovaných vkladoch. Ľudia, ktorí sa dali na investovanie do fondov ponúkaných našimi bankami, sú väčšinou nespokojní, lebo investujú v konzervatívnych fondoch, ktoré ich nechránia ani pred rastom cien, čiže majú garantované, že postupne prichádzajú o svoje peniaze. Tí čo investovali odvážnejšie a vydržali aspoň 5 rokov, dnes môžu byť v peknom pluse. Takých je však žalostne málo. Po nevyhnutnom prepade trhov v ďalších rokoch im však hrozí, že podľahnú emóciám a svoje úspory vyberú, samozrejme bez zisku, ktorý skončí v rukách tých lepšie informovaných. Ak budú trpezliví a počkajú na ďalší rast, možno budú potrebovať ďalších 5 rokov, aby sa dostali aspoň na súčasnú hodnotu ich úspor. Bohužiaľ, taká je realita. Finančná gramotnosť ľudí je nízka, lebo školy nás neučia spravovať peniaze a popri práci a starostlivosti o rodinu na to nikto nemá čas. Môžu sa spoľahnúť na niekoho iného?

 

Sprostredkovateľské spoločnosti pomáhajú skôr sebe ako klientom.

 

K rozhodnutiu aktívne sa venovať finančnému sprostredkovaniu ma priviedlo paradoxne to, že som bol extrémne nespokojný so službami, ktoré mi boli ponúkané samotnými sprostredkovateľmi. Investoval som už prostredníctvom bánk, obchodníkov s cennými papiermi aj cez finančných sprostredkovateľov. Všetkých spájalo to, že veľmi chceli mať moje úspory pod svojou správou. Prečo to tak asi bolo? Jednoducho preto, že z toho dostávali pravidelné odmeny, ako určitý podiel z celkového objemu peňazí pod svojou správou. Myslíte si, že pobočkového pracovníka v banke zaujíma, či Vám ponúkané podielové fondy zarobia, alebo nie? Oni sú platení len za to, aby Vám to predali. Niektorí to majú ešte horšie, normálnu výplatu dostanú len vtedy, ak predajú určitý počet produktov. Preto nemajú absolútne žiadnu motiváciu, aby Váš majetok v čase zvyšoval svoju hodnotu. A vlastne na to ani nemajú čas, lebo pomaly ich už nútia predávať aj bambusové ponožky.

 

Obchodníkov s cennými papiermi zaujíma, ako často budete nakupovať a predávať akcie spoločností. Im je jedno či po roku budete mať na účte viac, hlavne že im zaplatíte čo najviac na poplatkoch. Títo obchodníci ale už tiež postupne prechádzajú na nový model, ktorý nazvali „robotické poradenstvo“. Už prestali účtovať poplatky za každý nákup, namiesto toho prechádzajú na staré dobré poplatky z celkového objemu peňazí, ktoré majú pod správou. Ročne Vám tak zoberú 1 % z Vašich úspor, bez ohľadu na to, či v tom roku zarobíte 10 %, alebo 10 % prerobíte. Je to fér? Samozrejme že nie, ale tak to jednoducho vo svete financií funguje. Vymysleli si zopár vzorových portfólií a tie predávajú ako teplé rožky v pekárni. Ak ste odvážnejší, môžete si kúpiť tie horúcejšie s väčším podielom akcií. Čím ste opatrnejší, tým viac dlhopisov bude vo Vašom portfóliu. Čo je cieľom tohto biznis modelu? Maximum peňazí pod správou. Nič viac a nič menej. O finančných sprostredkovateľoch sa radšej nejdem rozpisovať, to je kapitola na samostatný článok. Len veľmi malé percento z nich malo také znalosti o investovaní, aké som od nich vyžadoval ešte ako nespokojný klient.

 

Pri investovaní zarobíte aj v prípade, že neviete čo robíte, stačí že investujete dlhodobo. No v prípade, že časom začnete rozumieť tomu čo robíte, Vaše výnosy sa výrazne zvýšia.

 

Takto nejako sme sa časom dopracovali k tomu, že sa už štvrtý rok venujeme finančnému sprostredkovaniu a projektu akosamatlepsie.sk, pričom sa špecializujeme na dosahovanie finančnej slobody. Mal som pocit, že na trhu je obrovská diera a kopa nespokojných, sklamaných a možno aj zatrpknutých ľudí, ktorí mali podobnú skúsenosť. Realita nám dáva za pravdu a sme Vám veľmi vďační za všetky Vaše pozitívne reakcie a spokojnosť s našou vzájomnou spoluprácou. Ak ste sa dočítali až sem, konečne prichádza rad na predstavenie našej stratégie. 🙂

 

Pravidlá, ktorými sa pri investovaní riadime

 

 1. Dobrá znalosť minulosti je základným predpokladom pre kvalitné posúdenie budúceho vývoja, v žiadnom prípade však nie rozhodujúcim.
 2. Pri našich investičných odporúčaniach berieme vždy do úvahy súčasné okolnosti a situáciu na trhoch, ako aj stav svetovej ekonomiky.
 3. Nehľadáme ihlu v kope sena, investujeme do celých sektorov trhov, ktoré obsahujú stovky najväčších a najúspešnejších spoločností sveta, ako aj dlhové cenné papiere najväčších krajín sveta.
 4. Vo svete  aspoň raz za 10 rokov zažívame recesiu, ktorá nám prináša atraktívne investičné príležitosti, našou stratégiou ich aktívne vyhľadávame a využívame.
 5. Peniaze pri krachu akciových trhov nemiznú, len sa prelievajú do iných aktív, to znamená, že ak jeden sektor v kríze klesá, nejaký iný musí súčasne rásť.
 6. Na budúci vývoj svetovej ekonomiky majú zásadný vplyv rozhodnutia centrálnych bánk, preto priebežne pozorne sledujeme ich činnosť.
 7. Základným predpokladom pre dosiahnutie vysokých výnosov je nákup lacných a perspektívnych aktív a trpezlivosť investora.
 8. Pri investovaní do lacných a perspektívnych aktív je riziko výrazného poklesu hodnoty investície minimálne.
 9. S blížiacim sa koncom ekonomického cyklu výrazne znižujeme podiel akciových zložiek portfólia.

 

 

Prečo to funguje?

 

 • Likvidujeme riziko
 • Maximalizujeme zisk
 • Výnosy sú oslobodené od dane
 • Aktívne chránime majetok
 • Odmenu dostaneme až keď zarobíte

 

Do čoho investujeme?

 

 

ETF fondy od najväčších správcov aktív na svete. Ak ste ešte o ETF fondoch nepočuli, prečítajte si náš ďalší článok, ktorý sa im venoval podrobnejšie, nájdete ho tu. ETF fondy nám dokážu za 5 rokov zdvojnásobiť náš pôvodný vklad, no v ďalších 3 rokoch môžeme pokojne prísť o polovicu našich úspor. Jednoducho kopírujú trh a preto sú poplatkovo extrémne lacné. Rozhodne by mali byť súčasťou každého dobrého portfólia, minimálne v čase, kedy je vysoký predpoklad rastu ziskov firiem do ďalších rokov.

 

Aktívne riadené fondy, ktoré sú dlhodobo výkonnejšie ako ETF fondy. Tieto fondy ešte stále riadia ľudia, portfólioví manažéri, ktorí si za svoju prácu nechajú zaplatiť. Tieto fondy preto majú vyššie správcovské poplatky, ktoré sú však zahrnuté v samotných výnosoch. Ak teda aktívne riadený fond niekoľko rokov po sebe dosahuje vyšší výnos ako ETF (resp. celý trh), oplatí sa viac. Takýto fondov je však na trhu skutočne málo, možno menej ako 5 % zo všetkých fondov.

 

V dnešnej dobe sú akciové trhy predražené, preto zaberajú len minimálnu časť investičného portfólia našich klientov, aj to len tých odvážnejších.

 

Nehnuteľnosti: Každý z nás vlastní, alebo sa chystá vlastniť nejakú nehnuteľnosť. Chceli by ste vystihnúť ten správny čas na kúpu nehnuteľnosti? Bolo by pre Vás zaujímavé vedieť, ako kúpou nehnuteľnosti môžete dosiahnuť finančnú slobodu? Pomôžeme Vám nájsť vhodnú nehnuteľnosť a v prípade záujmu Vás zabezpečíme jej kompletnú správu vrátane starostlivosti o nájomcov. Nám to zarobilo veľmi pekné peniažky a veľmi radi to naučíme aj Vás.

 

Momentálne ceny nehnuteľností nie sú ideálne, nízke úrokové sadzby však nahrávajú aspoň tým, ktorí zmeškali výhodnejšie ceny v posledných piatich rokoch. Na kúpu vlastného bývania je najlepšia doba práve vtedy, keď si to môžeme finančne dovoliť a najmä keď sme o tom vnútorne presvedčení. Ak spĺňate obe podmienky, pokojne kupujte. Prípadnú kúpu bytu ako investíciu na prenájom si však veľmi dobre premyslite.

 

Vzácne kovy: Vzácne kovy nám poskytujú ochranu nášho majetku pred možnými problémami bánk, hromadným tlačením papierových peňazí, či krachom finančného systému. Ak si kúpite fyzické zlato/striebro a bezpečne ho uložíte, máte k dispozícií Vašu súkromnú „poistku“. Ak by sa vo svete udialo niečo vážne, už 10 % z Vašich úspor bezpečne uložených vo fyzickom zlate/striebre Vám vykryje prípadnú stratu zvyšných 90 %. Vzácne kovy sú tu tisícky rokov a vlastnia ich centrálne banky, ako aj mnohí vplyvní ľudia sveta. Zrejme dobre vedia, prečo to robia a čo má v tomto svete skutočnú hodnotu.

 

 

Navyše sa občas vyskytnú obdobia, kedy sa hromadne presúvajú peniažky z akcií, či podielových fondov do vzácnych kovov. Akoby náhodou sa to deje v čase, kedy finančné trhy praskajú vo švíkoch a šikovní investori sa snažia rýchlo zbaviť týchto predražených aktív. Naša investičná stratégia je v týchto rokoch zameraná primárne na ochranu majetku a preto majú vzácne kovy v portfóliu našich klientov významný podiel. Navyše sa nám ponúka veľká šanca, že sa hodnota zlata a striebra v ďalších piatich rokoch výrazne zvýši. Na druhej strane je veľmi malá šanca ďalšieho poklesu ich cien. Jednoducho ideálna kombinácia.

 

Alternatívne investície: V rámci našej investičnej stratégie sa snažíme hľadať aktíva, ktoré sú lacné a zároveň majú veľkú perspektívu rastu. Medzi ne sme museli zaradiť aj kryptomeny, ktoré sú v posledných rokoch jednoznačne najvýnosnejším aktívom na finančných trhoch. Nie sme predajcom kryptomien a rozhodne si nemyslíme, že sú vhodným investičným nástrojom pre všetkých klientov. Našu investičnú stratégiu však prezentujeme otvorene s najlepším svedomím presne tak, ako ju uskutočňujeme sami s vlastnými financiami. Vzhľadom na veľký potenciál kryptomeny odporúčame niektorým klientom, ktorí sú schopní znášať ich veľké výkyvy ceny. Mali by však tvoriť len malú časť celkového portfólia, aby aj v prípade výrazného poklesu ceny hodnota celkového portfólia neklesla. Ak sa rozhodnete do kryptomien investovať, rozhodne odporúčame, aby to bolo maximálne 10-15 % z celkových úspor. A v žiadnom prípade si na to neberte spotrebné úvery prosím!

 

Zdroj: Envato.com

 

Ako tvoríme klientské portfólio ?

 

Každý klient za nami prichádza s inými skúsenosťami a tomu samozrejme musíme prispôsobovať aj výslednú investičnú stratégiu. Vo všeobecnosti platí, že opatrnejším klientom musíme minimalizovať negatívne výkyvy hodnoty investícií v čase. Odborne sa to volá volatilita. Čím je volatilita nižšia, tým lepšie bude klient spávať. Má to jedinú nevýhodu. Celkové zhodnotenie bude o pár rokov spravidla nižšie, ako v prípade odvážnejšieho klienta. Zo skúsenosti len minimum klientov vážne uvažuje nad investíciou do nehnuteľnosti na prenájom. Situácia je totiž horšia, ako bola napríklad pred piatimi rokmi, byty sú drahšie, podmienky na získanie úveru horšie, klienti musia zložiť 20 % z ceny bytu z vlastného vrecka. Keďže nepredpokladáme, že budú ceny bytov o 5 rokov výrazne vyššie ako dnes, táto investícia momentálne nie je až taká atraktívna. Ak držíte svoje železné rezervy na sporiacom účte, alebo v hotovosti, odporúčame Vám časť z nich zameniť za zlaté a strieborné investičné mince, prípadne tehličky. Vzácne kovy majú veľkú perspektívu rastu ceny v ďalších rokoch, o čom sme písali v článkoch tu a tu. Rozdelenie Vašich úspor by teda mohlo vyzerať napríklad takto:

 

Zdroj: Vlastné výpočty

 

Kedykoľvek budete potrebovať Vaše eurá naspäť, slušný predajca Vám garantuje spätný odkup zakúpených mincí. Môže to trvať v horšom prípade týždeň, maximálne dva týždne. Zabezpečíte si tak, že skutočná hodnota Vašej železnej rezervy neklesá, ale zostane minimálne zachovaná, ba dokonca sa v ďalších rokoch môže výrazne zvýšiť. Ak sa rozhodnete nešpekulovať s alternatívnymi investíciami, prípadne rozbiehať vlastné podnikanie, pokojne si nakúpte o niečo viac mincí. Rozhodne tým nič nepokazíte.

 

Ako vyzerá naše portfólio podielových fondov 

 

Našu investičnú stratégiu upravujeme podľa toho, ako sa vyvíja situácia vo svete. Odborne sa táto stratégia nazýva taktická alokácia. Najjednoduchšie sa to vysvetľuje podielom akcií v našom portfóliu. Momentálna situácia vo svete nie je dobrá, akcie sú zároveň mimoriadne drahé. Preto sme takmer všetky akcie predali. Ak sa situácia otočí a príde napríklad kríza, situácia sa opäť zmení a my môžeme zvyšovať podiel akcií v našom portfóliu. Nejde pritom o žiadnu snahu o časovanie trhu, nemáme žiadnu čarovnú guľu, ktorá by nám presne povedala, kedy niečo prestane zvyšovať, alebo naopak začne zvyšovať svoju cenu. Vieme však veľmi dobre to, či je niektoré aktívum drahé, alebo naopak lacné. Akcie sú napríklad extrémne drahé už takmer 2 roky a za to obdobie investorom zarobili len niekoľko percent. Potenciál 2 násobného zhodnotenia akcií v ďalších 5 rokoch je mizivý. Naopak riziko výrazného poklesu vysoké.

 

Našim hlavným cieľom je, aby sa HODNOTA úspor našich klientov v ďalších 5 rokoch ZDVOJNÁSOBILA.

 

Preto sme hľadali také aktíva, ktoré sú na tom presne naopak. K čomu sme dospeli?

 

Zdroj: Vlastné výpočty

 

Najväčšou zložkou našich fondových investícií sú tzv. ETC fondy (aktuálne 60 % portfólia), ktoré kopírujú cenu fyzického zlata a striebra na Londýnskej burze LBMA. Sú to fondy, ktoré za vklady podielnikov nakupujú zlato a striebro, ktoré je uložené v úschove Londýnskej pobočky banky JP Morgan. Takže je to tzv. „virtuálne“ zlato a striebro, ktoré vidíte len v podobe čísiel na hodnote Vášho účtu. Vaše ETC môžete kedykoľvek predať, alebo vymeniť za iné aktíva, ktoré budú v danom čase vhodnejšou investičnou príležitosťou. 30 % aktuálneho portfólia zaberajú dlhopisy, ktoré majú štandardný výnos okolo 5 % ročne. V prípade poklesu úrokových sadzieb v kríze sa ich cena zvýši ešte výraznejšie. Na záver akciová zložka, len 1/10 klientských úspor momentálne smerujeme do akciových fondov.

 

Zdroj: Vlastné výpočty

 

Za prvých 6 mesiacov roku 2019 sme dokázali klientom zvýšiť hodnotu ich úspor o 10,57 %. Najväčšou mierou sa o to postarali alternatívne investície, v ktorých máme uložených len 5 % úspor. Keď si predstavíte, že máte úspory v celkovej sume 1 000 €, 5 % z nich je 50 €, ktoré sme investovali do najväčšej kryptomeny sveta, BITCOINU. Hodnota BITCOINU sa od 1.1.2019 zvýšila o 155 %, takže nám prispel najväčšou mierou k nášmu celkovému zisku. Čo by sa s našim celkovým zárobkom stalo, keby sa hodnota BITCOINU od začiatku roka prepadla o ďalších 35%? Zvyšná časť nášho portfólia by nám ochránila hodnotu našich úspor a stále by sme boli v pluse 1,03 %. Ak bude druhá polovica roka rovnako úspešná, náš celkový ročný výnos bude viac ako 21 %.

 

Naše portfólio máme chránené proti kríze a zvyšovaniu cien a zároveň otvorené výnimočným príležitostiam rastu cien zlata, striebra, či alternatívnych investícií.

 

Ak Vás naša investičná stratégia zaujala a chcete sa dozvedieť viac, zbytočne dlho neváhajte, kontaktujte nás a pridajte sa k našim spokojným klientom. Budúca hodnota Vašich úspor závisí od rozhodnutí, ktoré urobíte v súčasnosti. Tie správne rozhodnutia majú obrovskú výhodu v tom, že Vám umožnia dosiahnuť finančnú slobodu podstatne skôr.

KONTAKTUJ NÁS, ALEBO PREJDI NA SKVELÚ PONUKU INVESTIČNÉHO AUDITU

CHCEM ZOBRAZIŤ PONUKU INVESTIČNÉHO AUDITU