Na obrázkoch krásneho Islandu máte možnosť spoznať pohľad MAZE MEDIA na našu zodpovednosť za stav, v akom sa nachádza naša planéta. Ľudstvo stále pred dôležitosťou ochrany životného prostredia zatvára oči, každý má pocit, že jeho sa to netýka, že to nedokáže zmeniť, ani ovplyvniť. To však nie je pravda.

Každý musíme začať sám od seba. Len touto cestou dokážeme inšpirovať aj ľudí vo svojom okolí, to je tá najsprávnejšia cesta, ktorá má zmysel a ktorá dokáže niečo zmeniť k lepšiemu. Prestaňme sa venovať krátkodobým cieľom, žiť materiálnym životom a naháňať sa za peniazmi, ktoré nám šťastie neprinesú. Prestaňme prehliadať čo sa deje za hranicami nášho pozemku, prestaňme byť sebeckí a chamtiví. Namiesto toho sa začnime aspoň trochu zaujímať o znečisťovanie našej planéty, začnime si uvedomovať, že my sami tomu svojou troškou prispievame tiež, každý z nás.

Zo sveta denne miznú živočíšne a rastlinné druhy, strácajú sa pľúca našej planéty a my si zatiaľ radostne pochutnávame na potravinách, ktoré sú produktom miznúcich dažďových pralesov. Naša planéta s jej dychberúcou krásou a neskutočnými prírodnými scenériami nám poskytuje životnú energiu, akú nám nedokážu zabezpečiť žiadne peniaze sveta. Sme súčasťou prírody a nedokážeme bez nej existovať. Preto si ju začnime vážiť a chrániť ju.

Ak Vás táto téma zaujíma, pozrite si toto krásne a inšpirujúce video.