Vysnívajte si svoje šťastie!

Mnohí z nás sú presvedčení, že od určitého zlomového roku v našej histórií sme už všetci slobodní. Nie je to však celkom pravda. Skutočne slobodní sú ľudia, ktorí už nemusia pracovať pre peniaze. V skutočnosti vlastne nepracujeme pre peniaze, ale preto, aby sme si za ne mohli financovať strechu nad hlavou, jedlo a oblečenie. To isté v čase nevoľníctva robili otroci, zrejme aj preto sa celoživotnej drine vo fabrike hovorí ľudovo „otročina“.

Život je príliš krátky na to, aby sme približne 40 rokov, čo je takmer 10 000 pracovných dní a približne 75 000 odpracovaných hodín (pri 7,5 hodinovej pracovnej dobe) strávili v zamestnaní!

 

Chceli by ste získať skutočnú slobodu? Tu je krátky návod, ako na to:

1.Stanovte si Váš cieľ

Páčila by sa Vám predstava, že by ste sa ráno zobudili a nemuseli by ste už nikdy chodiť do práce, pričom by ste mali garantovanú doživotnú rentu 1000 EUR? To znie celkom zaujímavo však?

Niekto by dokázal bez problémov vyžiť z 500 EUR mesačne, najmä ak má svoje vlastné bývanie a nepotrebuje splácať hypotéku. Začnite rozmýšľať o tom, koľko peňazí by Vám postačovalo na bezstarostný život, v ktorom by ste boli pánmi svojho vlastného času, mohli by ste sa venovať čomukoľvek a pracovať len pre zábavu, pre pomoc iným ľuďom, či pre vlastný osobný rozvoj. Skúste si tento život predstaviť, zamyslite sa nad tým, že už ho žijete a predstavujte si aktivity, ktorými by ste vyplnili Váš voľný čas. Myslite na to, ako by ste si užívali každú minútu Vášho nového života. Nemusí ísť pritom vôbec o finančný cieľ. Môžete si dať za cieľ mať veľkú a šťastnú rodinu, byť zdravý, či dosiahnuť športové ciele. Alebo by ste si mohli vysnívať, že chcete, aby na Vás boli Vaši rodičia, či rodinní príslušníci pyšní, za to čo ste v živote dosiahli. Tento návod je univerzálny a spoľahlivo funguje pre každého a pre akýkoľvek cieľ.

Čím intenzívnejšie sa do svojich myšlienok zahĺbite a čím viac emócií do toho vložíte, tým bude efekt výraznejší.

Ak sa Vám to podarilo, máte vytvorený základný pilier Vášho plánu, získali ste predstavu o konkrétnom cieli Vašej cesty. Napíšte si Váš cieľ na papier, vyveste si ho na viditeľné miesto, aby ste ho mali vždy na očiach.

2. Časť svojho voľného času investujte do snívania

Nakazte svoju myseľ uvažovaním o Vašom slobodnom živote, rozprávajte sa o tom v kruhu najbližších, so svojimi priateľmi, kolegami a ľuďmi vo Vašom bezprostrednom okolí. Snažte sa vyhľadávať ľudí, ktorí sú pozitívne naladení, alebo sa o to aspoň snažia. Pozitívne myslenie sa nedá len tak jednoducho mozgu prikázať, je to ako na hojdačke, niekedy sa cítime lepšie, prídu však aj dni, kedy to bude zložitejšie. Prítomnosť negatívnych ľudí vo Vašom okolí bohužiaľ bude Vaše myslenie ovplyvňovať väčšinou negatívne. Začnite plánovať aktivity, ktorými budete vypĺňať Váš voľný čas. Ak ich už vykonávate, tešte sa z pocitu, že na to budete mať konečne dostatok času, konečne sa Vášmu vysnívanému hobbie budete venovať naplno! Čím viac bude Váš mozog zaneprázdnený úvahami o Vašej slobode, tým lepšie. Možno Vám to znie hlúpo, ale pre naštartovanie potrebných procesov musíte svoj mozog preprogramovať do želaného stavu, musíte mu neustále injektovať novú realitu Vášho života. Ak to dokážete, zvýšite Vaše šance na úspech niekoľko násobne. Nesnívajte pritom v negatívnom zmysle slova, ak napríklad nechcete sedieť doma na gauči a pozerať telku, snívajte o tom, ako je z Vás aktívny športovec, predstavujte si Vašu krajšiu vysnívanú postavu. Ak ste negativista, snívajte o tom aké by to mohlo byť, keby ste sa na svet pozerali z tej krajšej stany. Predstavujte si to čo v živote chcete dosiahnuť, nie to čoho sa chcete zbaviť.

3. Vzdelávajte sa

V žiadnom jednoduchom návode nenájdete kompletný recept na úspech. Je to len a len na Vás, nájdite si svoj vlastný spôsob, ktorý Vám bude maximálne vyhovovať. Existuje obrovské množstvo príležitostí, ako môžete dosiahnuť vysnívaný cieľ. Internet je plný návodov na dosiahnutie finančnej slobody, na zarábanie peňazí na internete, na vytvorenie vlastného podnikania, či speňaženie vlastných nápadov a šikovnosti. Máte možnosť účasti na rôznych školeniach, seminároch, knižnice sú plné motivačnej literatúry písanej úspešnými ľuďmi. Ak nechcete zostať priemerní, musíte neustále pracovať na vlastnom vzdelávaní. Trávte menej času pri počítači, na sociálnych sieťach, či sledovaním nezmyselných televíznych relácií. Získate tak čas na vzdelávanie, štúdium životnej cesty úspešných ľudí, hľadanie cesty pozitívneho pohľadu na svet a na život. Ak máte pocit, že trpíte nedostatkom času, začnite študovať návody ako svoj čas lepšie organizovať, ktorým činnostiam sa treba vyhýbať a na ktorých záleží najviac. Ak si poviete, že na niečo nemáte čas, v skutočnosti to pre Vás nie je dostatočne dôležité, alebo dostatočne naliehavé. Aby ste sa časom čiastočne zbavili tých “naliehavých” vecí, je potrebné začať poctivo pracovať na svojich významných cieľoch, ktoré samozrejme “nehoria”.

„Každý človek, ktorý sa v živote prestane vzdelávať, je odsúdený na priemernosť.“

4. Začnite premieňať myšlienky na skutky

Na to, aby ste jedného dňa dosiahli Váš  vysnívaný cieľ, musíte začať konať. Môžete byť teoreticky pripravení na 120%, ak sa však nerozhodnete premeniť predstavy, či konkrétny plán na reálne činnosti, vo Vašom živote sa pravdepodobne nič nezmení. Ak považujete za najlepšiu cestu sekanie výdavkov, začnite šetriť. Ak to nejde, hľadajte spôsoby ako zarobiť viac, ako zvýšiť výkon v súčasnej práci, ako získať presvedčovacie schopnosti pre dosiahnutie zvýšenia platu za odvedenú prácu, či získať nové zručnosti potrebné pre získanie lepšie platenej práce. Začnite niečo vyrábať a predávať, alebo len kupovať a predávať ďalej s nejakým ziskom. Čokoľvek začnete robiť, budete sa neustále posúvať ďalej, každou skúsenosťou budete o krok bližšie k Vášmu cieľu, získate nezaplatiteľné skúsenosti, ktoré nie je možné získať inak ako vlastnou aktivitou. Ak sa dostanete až sem, máte už takmer vyhraté.

Neustále si však musíte jednotlivé body utvrdzovať, musíte trvať na dosiahnutí svojho cieľa, nemôžete prestať snívať o Vašej novej realite.

V žiadnom prípade sa neprestávajte vzdelávať, pretože ak ste aj našli niečo, čo funguje dnes, zajtra už to môže byť na trhu absolútne nezaujímavé a Váš zdroj príjmu úplne vyschne. Opakovať, opakovať a neustále opakovať všetky spomínané aktivity, to je zaručený recept na úspech.

5. Tvrdohlavo trvajte na tom, že Váš cieľ dosiahnete, že je Vašou novou realitou

Posledné želiezko reťaze je nenahraditeľné. Predstavte si, že si stanovíte plán o ktorom budete každý deň vytrvalo snívať. Vaša predstava bude tak skutočná, že Vás úplne pohltí, začnete poctivo študovať metódy a postupy, ako Váš cieľ dosiahnuť. Každý zaujímavý nápad začnete bez zbytočného vyčkávania premieňať na konkrétne činy. No všetko trvá nejaký čas, málokto Vám hneď uverí, že ste najúspešnejší podnikateľ na svete, že Váš produkt síce nie je známy, ale je fenomenálny, že nedostatok referencií neznamená automaticky nedostatok kvality. Musíte byť mimoriadne trpezliví, pečené holuby nepadajú z neba len tak zo dňa na deň, všetko má svoj čas. Stanovujte si realizovateľné plány, ak to prepálite, začnete byť v strese, časom bude stúpať Vaša frustrácia a ohrozíte úspešnosť celého projektu. Nastavenie mysle je kľúčovým faktorom úspechu, nie je to naozaj o ničom inom. Ak vo svojom vnútri uveríte uskutočniteľnosti toho, čo ste si vysnívali, ak to dokážete, potom sa to čoskoro stane Vašou realitou.

Za žiadnych okolností sa nevzdávajte, a nikdy nezačnite pochybovať.

6. Užívajte si Vašu cestu, cieľová páska bude len čerešničkou na torte

Život je príliš krátky na to, aby sme neustále len snívali o svetlejších zajtrajškoch. Vychutnávajte si naplno každý okamih, skutočné šťastie sa ukrýva v každom z nás, musíme ho len objaviť. Robte všetko tak, ako by ste už boli v cieli. Jediný rozdiel spočíva v tom, že potom na to všetko budete mať viac času. Tešte sa z Vašej krajšej budúcnosti už dnes, všetko na čom v konečnom dôsledku záleží, je len prítomnosť. Ak si Vašu cestu budete naplno užívať, všetko pôjde podstatne jednoduchšie a časom začnete doslova priťahovať to v čo veríte a o čo sa usilujete.