V dnešnom článku je hlavnou témou video, ktoré Vás rozhodne nepoteší. Na druhej strane však platí, že negatívna emócia je niekoľko krát silnejšia, ako tá pozitívna. Preto verím, že sa Vám odkaz videa neodvratne vryje pod kožu. Ak máte pocit, že sa Vás táto téma osobne dotýka, snažte sa nad tým zamyslieť a postupne korigovať nadmerné používanie technológií na úkor osobných stretnutí, či rozhovorov. Ak máte priateľov, ktorí sú podľa Vášho názoru čím ďalej viac zahĺbení v tam paralelnom imaginárnom svete sociálnych sietí a začínajú zanedbávať ten skutočný, pokúste sa s tým niečo urobiť.

Naša generácia má ešte tú výhodu, že vyrastala vo svete bez technológií, preto sme voči nim tak trochu imúnni. To však nemusí celkom platiť pre naše deti. Objavuje sa mnoho zarážajúcich zistení rôznych výskumov, ktoré poukazujú na detskú závislosť od technológií, či sociálnych sietí. Deti prestávajú žiť skutočný život, pretože pokladajú ten internetový za dôležitejší. Kedysi boli verejné priestranstvá plné detí hrajúcich sa spoločne, dnes sú všetky usadené za počítami, alebo len bezducho prechádzajú po ulici s nosom vrytým do smartphonu. Máte pocit že, je to úplne v poriadku?

Nič nie je zlé na tom, keď na chvíľu človek utečie od reality a relaxuje pri článkoch na internete. Je to niečo ako čítanie novín. No ak si náhodou doma zabudnete telefón a pár hodín zostanete bez prístupu k svojim priateľom na facebooku, fotkám na instagrame, či príspevkov na twitteri a ste z toho zjavne nervózni, niečo nebude v poriadku.

Komunikujete s priateľmi cez rôzne messengery napriek tomu, že Vás v skutočnom svete delí len niekoľko kilometrov? Chatujete si s partnerom/spolubývajúcim v rámci jednej domácnosti? Ak Vás delí len niekoľko kilometrov, alebo dokonca zopár stien, prečo sa nestretnete osobne? Samozrejme ak to slúži na urýchlenie komunikácie, je to v poriadku. No ak to spôsobuje, že sa v skutočnom svete takmer nevídate, to už v poriadku nie je.

Doprajte si dni, prípadne celý víkend bez internetu. Stretnite sa s ľudmi na ktorých Vám najviac záleží osobne. Zorganizujte stretnutie najbližších priateľov, bez smartphonov, či tabletov! Choďte do prírody, len tak sa prejsť a načerpať energiu. Všetky tie novodobé hračky spokojne nechajte doma. Otestujte sa a sami na sebe zistíte, ako na tom ste. Nezabúdajte na to, ktorý svet je skutočný a na čom naozaj záleží.